ΗΡΑΚΛΗΣ – ΔΑΦΝΗ 0-1

Πρεμιέρα πρωταθλήματος σήμερα, 18/09/10 για Δάφνη και Ηρακλή στο γήπεδο των Θυμιανών.
Η ομάδα της Δάφνης προηγήθηκε στο σκορ με κοντινό πλασέ του Δ. Μαμούνα στο 22′, κερδίζοντας τη μπάλα στην επαναφορά έπειτα απο κεφαλιά του παίχτη-προπονητή Γ. Κακούσιου στο οριζόντιο δοκάρι του αντιπάλου τέρματος. Λίγο πριν το τέλος του 1ου ημιχρόνου μεγάλη ευκαιρία για τη Δάφνη να κάνει το 0-2 χάθηκε καθώς ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων απέκρουσε πλασέ του Ε. Παπαλάνη απο πλεονεκτική θέση.

Στο 2ο ημίχρονο ο Ηρακλής έγινε πιο επιθετικός, ιδιαίτερα μετά την αποβολή με 2η κίτρινη κάρτα του σκόρερ του αγώνα, στα πρώτα λεπτά του 2ου ημιχρόνου. Στα μέσα του 2ου ημιχρόνου ο παίκτης της Δάφνης, Ν. Ζαμπετάκης, πέτυχε γκολ το οποίο ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ.

Σε γενικές γραμμές η διαιτησία του Κ. Τσούχλη ήταν κακή.