Δάφνη – Βαρβασιακός 2 – 0 (Κύπελλο)

Η ομάδα μας εξασφάλισε το εισιτήριο για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στο τελικό του Κυπέλλου αφού επικράτησε του Βαρβασιακού στο Δημοτικό Στάδιο με 2 – 0. Στο τελικό, ο οποίος θα είναι ο 9ος στην ιστορία για τη Δάφνη, θα αντιμετωπίσει την Καλαμωτή, η οποία απέκλεισε τον Ατρόμητο στα πέναλντι με 5 – 3 ( 0 – 0 στα 90΄ και παράταση).

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Δάφνη είχε το πλήρη έλεγχο της αναμέτρησης και δεν άφησε τον αντίπαλο να την απειλήσει ιδιαίτερα. Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας ο Κώστας ο Κουιμάνης στο πρώτο ημίχρονο με ωραίο ψιλοκρεμμαστό σουτ, ενώ το 2 – 0 πέτυχε ο Παπαγιάννης με κεφαλία μετά από σέντρα του Σεζένια στο δεύτερο μέρος. Κατά τη διάρκεια που το σκορ ήταν στο 1 – 0 η ομάδα μας έχασε αρκέτες ευκαιρίες έτσι ώστε να τελειώσει το ματς αλλά δεν το έκανε με αποτέλεσμα να αφήσει τον αντίπαλο να ελπίζει… Τέλος, στα δυσάρεστα για τη Δάφνη και το Σταμάτη Ξύδα, η αποβολή του Ελευθερίου με δεύτερη κίτρινη και έτσι τη μη συμμετοχή του στο μεγάλο ντέρμπι με τον Ατρόμητο την ερχόμενη Κυριακή.

Ο αγώνας επισκιάστηκε από το άσχημο τραυματισμό του επιθετικού του Βαρβασιακού Γλαράκη, τον οποίο μετέφεραν με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο. Εμείς να του ευχηθούμε ταχεία ανάρωση και σύντομα να επιστρέψει στους αγωνιστικούς χώρους.

Όσο για τη διαιτησία του Επιτροπάκη, σ’ ένα ακόμα παιχνίδι που σφυρίζει τη Δάφνη ήταν τραγικός.

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν: Σαββίδης, Ζαμπετάκης Αντ., Γκόριτσας, Χειλάς, Ελευθερίου, Κλήμης, Σεζένιας, Κουιμάνης Κ. ( Μωυσάκης ), Ξύδας ( Μπουμπάρης ), Παπαλάνης, Ζαμπετάκης Ν. ( Παπαγιάννης )