Καρυές – Δάφνη 0 – 5 (18η Αγωνιστική)

Η ομάδα μας επέστρεψε στις νίκες καθώς επικράτησε χθες το απόγευμα με το ευρύ 0-5 των Καρυών στο Ενωσιακό γήπεδο της Καλλιμασιάς λόγω τιμωρίας των γηπεδούχων. Καθολική υπεροχή στη χθεσινή αναμέτρηση για το συγκρότημα του Ζαννίκου και με τον Ζαμπετάκη σε μεγάλα κέφια, ο οποίος πέτυχε τα 4 από τα 5 γκολ της ομάδας μας και έφθασε τα 14 στο φετινό πρωτάθλημα. Το 0-1 έγινε στο πρώτο 10λεπτο του παιχνιδιού μετά από παράλληλη μπαλιά του Μονιού από τα δεξιά με το Ζαμπετάκη από το ύψος της μικρής περιοχής να ολοκληρώνει ιδανικά. Συμπληρώνοντας μισή ώρα αγώνα μετά από μακρινή μπαλιά του Μαμούνα στη πλάτη της άμυνας των Καρυών ο Ζαμπετάκης βγήκε μόνος του απέναντι στον τερματοφύλακα των Καρυών, τον πέρασε και έκανε το 0-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο πρώτο εικοσάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου η Δάφνη πέτυχε άλλα τρία τέρματα και ουσιαστικά κλείδωσε το παιχνίδι. Το 0-3 έκανε ο Ζαμπετάκης με πολύ ωραίο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Το 0-4 και πάλι ο Ζαμπετάκης ολοκληρώνοντας έτσι και το προσωπικό του σόου, εκμεταλλευόμενος το λάθος στην άμυνα των Καρυών βγήκε μόνος του απέναντι στον γκολκίπερ των γηπεδούχων και σημείωσε το 4ο προσωπικό του τέρμα. Ο επιθετικός μονόλογος για την ομάδα μας έκλεισε στο 65’ μετά από σέντρα του Παπαλάνη από τα δεξιά ο Κλήμης από το ύψος του πέναλτι με ωραίο γυριστό έκανε το 0-5.

Για τη Δάφνη αγωνίστηκαν: Βαβάκας, Παπαλάνης, Μαμούνας, Χειλάς, Γιαζιτζόγλου, Κλήμης, Κιάφα (Μπουμπάρης), Σκούφαλος, Παπαγιάννης, Ζαμπετάκης, Μονιός (Πουλιός)